Příběhy nejen pro nemocné - Sonja Blachová

12.10.2010

Příběhy nejen pro nemocné - Sonja BlachováAutorka čtenářům otevírá přístup k moudrosti lidí, kteří už mají podstatnou část svého pozemského života prožitou. Náměty si nevymýšlí, ale při své práci pečovatelky s láskou a vnímavostí naslouchá autentickým lidským příběhům. Naslouchá, uchovává je pak v srdci a dokáže z nich mistrně vyvozovat nemoralizující, a přesto nesmírně poučné a obohacující závěry. (Z předmuvy MUDr. Marie Svatošové)

Knížka obsahuje 75 krátkých příběhů, většinou se silnou pointou, které člověka doslova chytí za srdce. Jde o duchovní plody četných rozhovorů autorky se starými a nemocnými lidmi, s nimiž se setkala jako ošetřovatelka. Životní těžiště těchto mužů a žen se posunulo směrem k hledání způsobu, jak se vypořádat s nemocí, případně se stářím a blížící se smrtí. Mnohé rozhovory vyústily v otázky týkající se Boží lásky, protože s tou se nemocní často setkali způsobem pro ně naprosto novým.

Sonja Bachlová (*1953) mnoho let pracuje jako pečovatelka v domově pro seniory. Současně působí i jako novinářka a autorka knih.

 

kniha: Příběhy nejen pro nemocné
autor: Sonja Blachová
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101581-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články