Mnohým lidem se život zdá jednotvárný, protože nenajdou odvahu nechat za sebou svou minulost...

5.9.2013

Věřit a následovat Krista znamená upustit od sebejistoty a v dobrém i zlém se svěřit Bohu do rukou. Ten bude naší jedinou zárukou. (Myšlenka k 23. neděli v mezidobí - cyklus C; Lk 14,25-33)

V našem životě se nemůže přihodit nic nového, 
držíme-li se křečovitě toho, co jsme si v sobě nashromáždili. 

Věřit a následovat Krista znamená upustit od sebejistoty a v dobrém i zlém se svěřit Bohu do rukou. Ten bude naší jedinou zárukou. Kdykoli Ježíš povolává člověka, vyzve ho, aby opustil všecko staré a přijal s důvěrou nové a neznámé. Život se zdá mnohým jednotvárný, protože nenajdou odvahu nechat za sebou svou minulost. Přešlapují na místě. V našem životě se nemůže přihodit nic nového, držíme-li se křečovitě toho, co jsme si v sobě nashromáždili. Na ničem nelpi, praví Bůh, vyjdi ze sebe.

Bůh nás někdy povolává k něčemu novému,
co zdánlivě přesahuje naše možnosti

Boží povolání se neomezuje na pár velkých událostí našeho života. Každým okamžikem zaznívá jeho hlas: opusť to, co bylo, důvěřuj mi a vstup do nového života, který jsem pro tebe připravil.  Víra roste především v okamžicích zkoušek a temnoty. V beznaději, jakou prožíváme, když nás Bůh povolává k něčemu novému, co zdánlivě přesahuje naše možnosti, se může stát, že nakonec kapitulujeme a slepě se mu vrhneme do náruče. Nemůžeme-li už vůbec nic očekávat sami od sebe, začneme čekat všecko od něho.

Bůh jde krok za krokem s námi. 

Víra je životním postojem, k němuž přes všechny krize a těžkosti postupně dorůstáme. Bůh jde krok za krokem s námi. 

 

  

Autor: Wilfrid Stinissen 
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
- 10721- 

 

 

Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému