Evangelium podle Marie

22.9.2011

Evangelium podle MarieTato kniha je plodem duchovních cvičení, při nichž nás Duch svatý vedl k meditování nad Božím darem, jakého se nám dostalo skrze víru Mariinu. Maria září světlem, které nevychází z ní a nezastavuje se u ní. Světlo jí prochází, podobně jako prochází velkým vitrážovým chrámovým oknem, které je nechává zpívat a předává nám je neporušené a nádherné. Je třeba, abychom věděli, že i my jsme povoláni stát se světlem Boží slávy. (Georgette Blaquièreová)

Autorka se ve svých meditacích nad biblickými texty o Panně Marii zamýšlí nad Mariinou cestou víry, jak ji můžeme vnímat v evangeliích, se všemi jejími radostmi i strastmi, světlem i temnotami, těžkostmi i nadějemi. A poselství, kterého se nám dostalo skrze Marii, aktualizuje Georgette Blaquièreová pro každodenní život současného člověka.
Knihu je možné využít i pro osobní exercicie s Matkou Boží.

Georgette Blaquièreová žije v manželství a je matkou tří dětí, dnes už i babičkou. Jako dlouholetá spolupracovnice Komunity Blahoslavenství je ve Francii známá svými přednáškami o duchovním životě a duchovními obnovami, především pro manželské páry. Napsala také několik úspěšných knih. V Karmelitánském nakladatelství jí vyšla kniha Odvaha žít lásku (2000).

 


kniha: Evangelium podle Marie
autor: Gergette Blaquiereová
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101575-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články