Úsměv je první věc, kterou můžeme druhému darovat (Matka Tereza)

2.9.2016

Často myslím na Matku Terezu,
která říkala, že vše, co uděláme pro ostatní,
je jen kapkou vody v oceánu,
ale když to neuděláme,
ta kapka bude v oceánu chybět ...
... navždy.

Často dostávám v různých podobách tu samou otázku:
 „Co se tedy změnilo v tvém životě, teď když jsi potkal Ježíše?“
Odpovídám pořád stejně, že se v mém životě možná nic nezměnilo,
ale že to setkání změnilo celý můj život....
 
Pak přijdu domů a ptám se sám sebe, jestli bych neměl dělat něco víc, opravdu změnit svůj život, teď když je se mnou Ježíš.
 
Někdy se cítím provinile a říkám si, že pro svého bližního asi nedělám dost. Můj život mi připadá příliš snadný, nebo příliš nevýznamný. Místo toho, abych měl starost o druhé, sám zabředávám do svých vlastních starostí, na které však zapomenu stejně rychle, jako se staly prvořadými…
 
Někdy mě napadne, že až mě Bůh bude potřebovat, dá mi to jistě nějak vědět. Že se musím naučit čekat, skromně, trpělivě, nebažit po slávě.
 
Často myslím na Matku Terezu, která říkala, že vše, co uděláme pro ostatní, je jen kapkou vody v oceánu, ale když to neuděláme, ta kapka bude v oceánu chybět navždy. Vyzývala své obětavé spolusestry, aby se usmívaly. Protože úsměv je nakažlivý, říkala, je to první věc, kterou můžeme druhému darovat, a čím víc sil vás stojí, tím větší je jeho hodnota.
 
Úsměv je viditelným projevem lásky, kterou do nás vlévá Bůh.
 
 

Z knihy:

Křesťan v záběhu

Thierry Bizot
Info a běžná cena: brožovaná, 188 stran, 249 Kč
Vydáno: 2016
Objednací číslo: 101964
Druh zboží: kniha




Koupit

 

Anotace knihy
Když známý televizní producent Thierry Bizot znovu objevil křesťanskou víru, napsal o tom knihu Anonymní katolík. Její nečekaný úspěch ho přiměl, aby v psaní pokračoval a sdílel se svými čtenáři své první kroky ve víře. Na internetových stránkách Croire.com si otevřel blog, kde už několik let pravidelně popisuje život „konvertity“. Nejde o složité teologické úvahy, spíše o každodenní prožitky autora, podané jeho osobitým a humorným způsobem: problém v práci, nečekané setkání, oslovující rozhovor, neúspěšná autogramiáda… Kniha Křesťan v záběhu přináší výběr nejzdařilejších příspěvků autorova blogu, v nichž je patrné, jak se odvíjí jeden obyčejný lidský život v každodenním zápase o autentičnost, v prožívání vlastní křehkosti i nekonečného Božího milosrdenství.
 
   
Nabídka podobných titulů:
- tituly od tohoto autora: Bizot Thierry  
- Knihy od tohoto původce: Karmelitánské nakladatelství

 

Uspěšná prvotina od tohoto autora:

 

Anonymní katolík

Thierry Bizot
Info a běžná cena: brožovaná, 164 stran, 229 Kč
Téma: spiritualita
Vydáno: 2015
Objednací číslo: 101944
Druh zboží: kniha




Koupit

 

Anotace knihy
Autobiografická kniha Thierryho Bizota, známého televizního producenta, vypráví o znovuobjevení křesťanské víry, které nastane, když to nejméně čeká – uprostřed krize středního věku.
S notnou dávkou sebeironie líčí, jak přijal s nevolí pozvání, aby se zúčastnil jakési katecheze pro dospělé. Přijde čistě ze zdvořilosti. První setkání si v duchu celé sarkasticky glosuje, celkový dojem jej ale pouze utvrdí ve skepsi. Přesto v něm něco z řečeného uvízne, takže se nakonec rozhodne přijít znovu… a znovu, až se rozhodne nastoupit cestu za Kristem.
Obrácení nastává téměř „navzdory všemu“, k jeho vlastnímu překvapení, takřka nenápadně. Děje se uprostřed „léty prověřeného“ a zvykovostí zatíženého manželství, při řešení problémů s pubertálním synem i potíží v mediálním prostředí, kde Thierry Bizot pracuje a tráví většinu času.
Ve Francii se kniha stala nečekaným bestsellerem, dočkala se literárního ocenění a filmového zpracování. Díky své schopnosti sebereflexe, ale i vytříbenému smyslu pro humor si autor získal široké okruhy čtenářů, a to nejen mezi katolíky, ale i daleko za hranicemi viditelné církve. Věříme, že bude svěžím závanem i pro naše čtenáře, zvláště pro lidi „znavené životem“, přežívající s pocitem, že už je nic nemůže překvapit, natož nadchnout.
Thierry Bizot (* 1962) je francouzský televizní producent. Po studiích nastoupil do firmy L'Oréal, kde se vypracoval na ředitele marketingu v Belgii. Od roku 1995 pracuje v tištěných i audiovizuálních médiích, kde se podílí na tvorbě nových pořadů. Jeho první kniha Anonymní katolík (2008) se stala předlohou pro film Qui a envie d'
 
   
Nabídka podobných titulů:
- tituly od tohoto autora: Bizot Thierry  
- Tituly k tomuto tématu: spiritualita
- Knihy od tohoto původce: Karmelitánské nakladatelství
 
 

Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články