Texty z knížky Malé příběhy

7.10.2006

Texty z knížky Malé příběhy

Polovina z osmi je nula, resp. tři

Kdybyste se někoho zeptali: "Kolik je polovina z osmi?", a dostali odpověď, že je to nula, vaše reakce by jistě zněla: "To není pravda!" Ale počkejte chvilku a zamyslete se nad číslicí 8. Skládá se ze dvou malých nul nad sebou. A pokračujme. Kdyby dělící čára vedla prostředkem od shora dolů, dostali bychom dvě trojky obrácené k sobě čelem. Podle tohoto úhlu pohledu by polovina z osmi byli tři!

 
Změním osud této hvězdice
Starší muž se za ranního rozbřesku procházel po pláži. V dálce před sebou spatřil mladíka, jak sbírá hvězdice a hází je zpět do moře. Když se přiblížil až k němu, zeptal se ho, proč to dělá. Dozvěděl se, že mořem vyvrhnuté hvězdice na ranním slunci uschnou. "Ale pláž je mnoho kilometrů dlouhá a jsou na ní miliony hvězdic," namítal stařec. "Myslíš, že svým počínáním něco změníš?" Mladík se podíval na hvězdici, kterou držel v ruce, a hodil ji do bezpečí vln. "Změním tím osud této hvězdice."
 
Bůh a meloun
Už jste si někdy všimli, jakou má semínko melounu sílu? Dokáže se vysoukat ze země a 200 000krát zvětšit svoji hmotnost. Dokáže-li někdo z vás vysvětlit, jak vzniká celá ta hmota, zbarvená nádherně jako umělecké dílo, jak se pod slupkou tvoří bílá vrstva a ještě pod ní červený střed hustě posetý černými semínky, z nichž každé dokáže zvětšit svoji hmotnost až 200 000krát... Dokáže-li mi někdo z vás vysvětlit tajemství obyčejného melounu, pak já vám klidně vysvětlím tajemství Boha.

 

Autor textu: Brian Cavanaugh
Převzato z knihy: Malé příběhy
Vydalo Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-10720-

Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému