Církev (sražená) na kolena

29.8.2019

Noviny The Sunday Telegraph zveřejnily 9. února 1997 celostránkový článek s titulkem „Církev na kolenou“. Jeho obsahem byla chmurná zpráva o poklesu počtu účastníků bohoslužeb a podobně. Když jsem text uviděl, okamžitě mě napadlo: „To přece není problém, to je řešení: církev na kolenou!“

Není žádná novinka, že když se společnost obrátí k Bohu zády, ocitne se v úpadku. Znovu a znovu to dokazují jak dějiny Izraele, tak také dějiny mnoha národů. Jestliže někdy byla doba, kdy má Boží lid „vzývat Hospodinovo jméno“, musí to být právě teď. Teprve pak můžeme položit základy zdravější církve a zdravější společnosti.

Chci povzbudit každého, kdo by rád ve svém církevním společenství začal s novým modlitebním programem, aby se do toho pustil a výsledek v důvěře svěřil Bohu. My jsme zjistili, že Pán nás celou cestu vedl od jedné etapy ke druhé. Také se ukázalo, že společná modlitba je pro blaho a účinné působení naší církve životně důležitá. Začněte s malými věcmi a myslete na veliké cíle.


Z knihy: Jeremy Jennings, Církev na kolenou - 
Dynamická modlitba v místním církevním společenství. 
Redakčně upraveno.

Jeremy Jennings působil v anglikánské farnosti Nejsvětější Trojice v londýnské čtvrti Brompton. Dvacet let zde vedl modlitební setkání a kurzy Alfa. Kurzy Alfa se z Bromptonu rozšířily do celého světa a dnes se pořádají ve více než sto padesáti zemích světa.

Církev na kolenou

Dynamická modlitba v místním církevním společenství 
V čem je přínosná společná modlitba?

Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému