Od jesliček k hrobce

3.4.2010

Od jesliček k hrobce Fyzicky jste se narodili v den svých narozenin a duchovně při křtu, ale co se děje od té doby? Nevolá vás Kristus dnes k tomu, abyste ve svém životě někam pokročili? Představte si svůj pokoj. Každé ráno ještě předtím, než vstanete, je tady rozhodnutí, které je třeba udělat. Komu patřím dnes? Ti, kdo Krista následují, se pro něj rozhodují každý den. Vědí, že dokáže proměnit i tu nejtemnější temnotu ve světlo a život.

Je to podobné jako s Ježíšovou hrobkou. Hrobka v zahradě byla místem proměny. Když byla jednou otevřena, vpustila dovnitř světlo a ven vyšlo světlo Kristovo. Podobně to funguje i v našich srdcích, když do nás Bůh vdechuje život. Srdce mnohých z nás jsou však spíš jako hrobka na Bílou sobotu než v neděli Zmrtvýchvstání. Bolest přichází a odchází a s ní i naše důvěra. Svět nás zatvrdí. Naše zkamenělá srdce nepouštějí žádné světlo dovnitř ani ven.

Je vaše srdce jako hrobka na Bílou sobotu? Je před vchodem veliký kámen, který jste tam přisunuli vy sami? Pokud ano, odvalte ho. Rozbořte zdi. Mějte kuráž pozvat Krista, aby byl skutečným Pánem vašeho života. Otevřete svou hrobku ještě dnes, a pokud potřebujete pomoc s odvalením kamene, poproste o ni.

 

kniha: Crash test
autor: Mark Hart
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101377-

 

Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému