Vhled do souvislostí Bible - Nový zákon
8.7.2024
Panorama Bible - Nový zákon
Stephen J. Binz
V novozákonní části Panoramatu Bible pokračujeme ve vyprávění, které začalo stvořením světa a zde se završuje obnovou všech věcí v novém stvoření. Jde v podstatě o jeden jediný, postupně se rozvíjející příběh spásy: Starým i Novým zákonem se prolínají podobná témata a zápletka, kterou vidíme v Genezi, se odvíjí i v životě Ježíše a jeho církve.
Je úžasné sledovat celkový obraz a učit se chápat, jak do sebe celek Bible zapadá. Široká škála knih a literárních žánrů v Novém zákoně pokračuje ve vyprávění jediného dramatu spásy. Naučíme-li se vnímat Bibli z panoramatického pohledu, uvědomíme si, že je to i náš příběh. Čím lépe pochopíme úplný obraz a celek vyprávění, tím lépe Bibli zapojíme do svého života.
aktuality
20.1.2026
Dobroty sestry Vojtěchy v prezidentské kuchyni

Český prezident Petr Pavel během své návštěvy papeže Lva XIV. ve Vatikánu (19.1.2026) navštívil se svou chotí i Papežskou kolej Nepomucenum, kde se setkal s rektorem Tomášem Koumalem, českými bohoslovci a sestrami boromejkami. Sestra Vojtěcha při té příležitosti pohovořila s první dámou Evou Pavlovou a věnovala ji svoji poslední kuchařskou knihu Dobroty sestry Vojtěchy, kterou vydala v našem nakladatelství v závěru loňského roku. (©japo) více
19.1.2026
Druhý díl oblíbené kuchařky od sestry Vojtěchy

Dobroty sestry Vojtěchy
Vojtěcha Fialová, SCB
30.11.2025
Je politika svinstvo? A mohou být křesťané v politice?

Otec sjednocené Evropy
Guy Villaros
25.11.2025
Adventní čtení pro čtenáře od 9 do 90 let. 4 vydání úspěšné knihy

Kouzelný kalendář
Jostein Gaarder
20.11.2025
Obdivuhodná žena – princezna, zajatkyně, královna, manželka i mniška, přímluvkyně

Život svaté Radegundy z Poitiers
Jana Engelbrechtová


