Výstava pastelů Oldřicha Seluckého

5.3.2019

Výstava pastelů Oldřicha SeluckéhoSrdečně zveme na výstavu pastelů Oldřicha Seluckého.

Napsal a ilustroval
již několik knih,
které vydalo KNA.
Nejnovější je Cesta tří králů.
Výstava je přístupná
v březnu a dubnu,
po - pá: 8:30 - 18:00

 

Oldřich Selucký

Cesta tří králů

Výtvarné činnosti, především kresbě a malbě, se věnuje od mládí, už na gymnáziu získal první cenu ve středoškolské soutěži za rozměrnou kresbu uhlem. Na veřejnost se svými pracemi vystupuje od roku 2010.

Pro kapli školy Sainte Jeanne d´Arc v Bordeaux, zasvěcenou patronům Evropy, vytvořil dva obrazy svatých Konstantina-Cyrila a Metoděje (olej na dřevěné desce, 2010). V roce 2011 navrhl dvě vitráže pro novou kapli sv. Ducha v kostele sv.Václava, který se nachází v areálu psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích: „Zvěstování“ a „Ježíšův křest“. Do kostela také namaloval obraz setkání Krista s Marií z Magdaly (olej na plátně, 2011).

Od roku 2012 vytváří ilustrace pro své knihy. Nejprve perokresbou (Strážce ohně, Vojmírova cesta, Vzpoura v Assisi), pak uhlem na tónovaném papíře (Bitva na řece Pádu, Bratr Dominik). V roce 2013 byl výběr z ilustrací součástí velké výstavy „Cyrilometodějský Velehrad“, pořádané na Velehradě u příležitosti 1150-letého výročí příchodu soluňských bratří na Velkou Moravu.

Pro zatím poslední knihu pro děti „Cesta tří králů“, publikovanou v roce 2018, vytvořil barevné ilustrace pastelem. Některé z nich jsou součástí této výstavy.      

 

 

 

 

 

 

Sekce: Praha   |   Tisk   |   Poslat článek známému