Ostravští a Opavští zpozorněte: o Karlově mostě s o. Stanislavem Přibylem
8.10.2019
Karmelitánské nakladatelství zve na přednášky o. Stanislava Přibyla na téma Karlův most v souvislostech víry a ducha. Uskuteční se celkem na třech místech. V úterý 15. října si můžete povídání o Karlově mostě poslechnout od 16:00 ve farním sále v Kravařích a pak hned od 18:00 v opavské aule Slezské univerzity. O den později ve středu 16. října pak stejná akce proběhne v Ostravě v sále na faře u katedrály od 15:00.
Procházka po Karlově mostě bude možná i Ostravsko-opavské diecézi Jeden z nejkrásnějších mostů světa zaujal generálního sekretáře České biskupské konference Stanislava Přibyla natolik, že o něm napsal knihu. Nejde o klasického průvodce, který jen suše popisuje architekturu a historii. Za každou sochou se totiž skrývá příběh, někdy dokonce i několik příběhů: o světci, sochaři, donátorovi, či opravách. V knize se tak můžete například dozvědět, že údržba a opravy mostu se hradily z mostního cla a ze solní daně, kdo to byla sv. Luitgarda, nebo proč je v Česku tak rozšířené jméno Josef. Ale i to, že socha českého Bruncvíka byla původně francouzským rytířem Rolandem. Informace a zajímavosti na přednáškách doplní promítání fotografií. Po skončení bude možnost zakoupit knihu s jedinečnou 20% slevou. Místo běžné ceny 499 Kč bude nabízena za 399 Kč. Zájemci si také mohou publikaci nechat podepsat autorem. Ukázky z knihy najdete na našem webu. Je také možné ji objednat v e-shopu. Na stránce události na Facebooku budeme průběžně zveřejňovat aktuality. Jednotlivé přednášky jsou pořádány ve spolupráci s Římskokatolickou farností Kravaře, Českou křesťanskou akademií - pobočka Opava a Římskokatolickou farností Moravská Ostrava. Medailonek autora: STANISLAV PŘIBYL (* 1971), katolický kněz, redemptorista, generální sekretář České biskupské konference a pražský rodák. V letech 1999 – 2008 byl farářem na Svaté Hoře u Příbrami, mezi lety 2009 – 2016 generálním vikářem litoměřické diecéze. Od roku 2016 studuje dějiny umění na FF UK v Praze. Ve volném čase rád fotografuje a hraje na varhany.
Autor: Monika Dvořáková | Sekce: Opava | Tisk | Poslat článek známému
aktuality
9.12.2019
24 vánočních příběhů
24 vánočních příběhů
Klasické vánoční a adventní příběhy s poetickými obrázky. Biblické o Ježíškovi, Marii a Josefovi, pastýřích, Herodovi i mudrcích...
6.12.2019
Domov bývá zpravidla chápán jako místo bezpečí
Domácí násilí
Libor Botek, Lucie Paprsteinová, Jiřina Navrátilová
Domov bývá zpravidla chápán jako místo bezpečí a porozumění, kde jsme milováni a přijímáni takoví, jací jsme. Avšak...
29.11.2019
Roráty - kapesní zpěvník
Roráty (2.vyd)
Kapesní zpěvník adventních staročeských rorátů obsahuje 23 chorálů a 21 písní.
27.11.2019
Adventní příběh známého norského spisovatele
Kouzelný kalendář (3. vydání)
Jostein Gaarder
Adventní příběh známého norského spisovatele ocení čtenáři od 9 do 90 let.
25.11.2019
Co znamená advent?
Od adventu do adventu
Martina Špinková, Jan Kotas
Jaro, léto podzim, zima - střídají se rok co rok. Jak prožíváme různá období roku? Prožíváme je všichni stejně? Jak je prožívají křesťané? Co je to liturgický rok, kdy začíná a kdy končí?
Co znamená advent? Jak dlouho trvá postní doba a jaký má smysl? Proč jsou Velikonoce každý rok jindy?
23.11.2019
Fatima - poutavě
Fatima - tajemství tří pasáčků
Bruno Ferrero
Stručná historie jednoho z nejznámějších mariánských zjevení. Poutavý text doprovázejí desítky fotografií.
20.11.2019
Stolní kalendář 2020
Kalendář 2020 - Moudré maličkosti
Tradiční stolní kalendář KNA s občanským i církevním kalendáriem.
10.11.2019
Svatá Anežka - pro děti
Svatá Anežka
Oldřich Selucký
Okouzlující příběh svaté Anežky České, té nejchudší, ale také nejpodivuhodnější české princezny. První čtení o Svaté Anežce pro školáky a předškoláky, jejich rodiče a prarodiče, napsal a namaloval Oldřich Selucký.