Hovory nejen o hudbě v Jičíně

31.3.2011

Hovory nejen o hudbě v JičíněKnihkupectví U sv. Ignáce a K-Klub Jičín zve všechny čtenáře na setkání nad knihou Hovory nejen o hudbě, které se uskuteční v pátek 8. dubna od 19 hodin v sále K-Klubu na Valdštejnově náměstí. Hlavním hostem bude Jiří Pavlica, moderátorem Rostislav Tvrdík.

Jiří Pavlica (*1953v Uherském Hradišti) studoval muzikologii na FFUP v Olomouci a housle na konzervatoři v brně, později kompozici na JAMU v Brně. Jeho interpretační a tvůrčí činnost je spjata především se souborem Hradišťan, nicméně ve své práci se dotkl řady žánrů lidové hudby přes folk až po oblast hudby duchovní a vážné.

V knize Hovory nejen o hudbě vzpomíná na své počátky v Hradišťanu. Ve svých jednadvaceti se stal primášem po Jaroslavu Staňkovi. Rozhovory jsou v knize členěné do tématických oddílů, od let studií a intenzivního hraní s Hradišťanem i skupinou Javory Petra Ulrycha, první desky Byla vojna u Slavkova, setkávání na festivalech různých hudebních žánrů. Obsahují též obecnější úvahy o hudbě a její barevnosti, o lidové tradici a jejích proměnách, o spontánnosti a improvizaci i o tichu a soustředění potřebném ke komponování...

Hovory nejen o hudbě

Sekce: Nova Paka   |   Tisk   |   Poslat článek známému