Setkání nad Knihou roku 2012

5.3.2013

Jako bychom dnes zemřít měli – drama života a mučednické smrti číhošťského faráře P. Josefa Toufara. Zveme na setkání, které se uskuteční v Jičíně 15. března 2013. Od 16 hodin proběhne autogramiáda knih Miloše Doležala v Knihkupectví U sv. Ignáce. Poté bude od 16,45 hod. setkání v Porotním sále jičínského zámku na Valdštejnově náměstí. Úvodem přečte ukázky z knihy herečka Jana Franková – Doležalová. Následně beseda s autorem Milošem Doležalem.

 Autor Miloš Doležal je rozhlasový redaktor, básník a publicista. Napsal řadu rozhlasových dokumentů z období druhé světové války a komunistických represí 50. let, literárních pořadů, portrétů a cestopisných cyklů. Spolupracuje s Českou televizí ( na cyklech Heydrich – konečné řešení a Neznámí hrdinové). Vydal básnické sbírky, básnický deník z italských cest, tři knihy črt, zaříkání a zkazek z krabatiny a čtyři knihy rozhovorů s pamětníky, vězni nacistických a komunistických kriminálů : Cesty Božím (ne)časem (2003), Prosil jsem a přiletěla moucha (2004), Proti zlému krumpáč a lopata (2006). Připravil životopisné knihy Antonín Bradna - Zaradoval jsem se (2002), Jiří Louda – Svým dějinám neutečeme (2010) a Josef Svoboda – Tři inkarnace.

Na podzim roku 2012 vyšla jeho nejnovější kniha Jako bychom dnes zemřít měli. V tradiční anketě Lidových novin byla vyhlášena KNIHOU ROKU 2012! Lidové noviny oslovily na čtyři stovky spisovatelů, překladatelů, vědců, kritiků, nakladatelů a dalších osob, které mají ke knihám blízko, s prosbou, aby jmenovali tři letos vydané knihy, které je nejvíc zaujaly. Na prvním místě zvítězila Doležalova kniha Jako bychom dnes zemřít měli.

Jakobychom dnes zemřít měli
Knihy Miloše Doležala

Sekce: Hradec Kralove   |   Tisk   |   Poslat článek známému